Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-08-23 08:46
AC / Radio Watykańskie

Papież do Polaków: głoście imię Boga

Zwracając się do obecnych na audiencji Polaków Franciszek pozdrowił szczególnie pątników, którzy pielgrzymują na Jasną Górę i wezwał do odważnego głoszenia światu imienia Boga. Prosił także o modlitwę w intencji podróży do Dublina.

Autor/źródło: Pixabay, JACLOU-DL, licencja: CC0

- Witam serdecznie uczestniczących w tej audiencji Polaków. Szczególnie pozdrawiam wszystkich, którzy w tych dniach pielgrzymują na Jasną Górę, by uczestniczyć w niedzielnej Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Niech Królowa Polski prowadzi was i umacnia w wierze, byście odważnie głosili światu święte imię Boga i świadczyli o Nim swoim życiem. Z serca błogosławię wasz pobyt w Rzymie, pielgrzymi trud i czas waszego wakacyjnego wypoczynku. Powierzam się waszym modlitwom podczas mojej bliskiej już podróży apostolskiej do Dublina. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

W pozdrowieniu skierowanym do pielgrzymów z Włoch Franciszek odniósł się do tragedii, jaka w minionych dniach miała miejsce w Kalabrii na południu Półwyspu Apenińskiego, gdzie w wyniku nagle spiętrzonych wód w górskim potoku po gwałtownej ulewie zginęło kilkanaście osób. Papież powierzył zmarłych miłosierdziu Bożemu oraz wyraził solidarność z rodzinami ofiar i rannymi.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi: