Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-12-05 13:10
ek / Radio Watykańskie

Papież do polskiej sekcji Radia Watykańskiego

Na audiencji ogólnej Papież wspomniał o 80-leciu polskiej sekcji Radia Watykańskiego. Podczas spotkania z jej pracownikami udzielił błogosławieństwa zarówno redaktorom, jak i słuchaczom.

Autor/źródło: M.Mazur/episkopat.pl/Flickr/licencja: CC BY-SA

W sposób szczególny pozdrawiam redaktorów Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego, która w tych dniach obchodzi 80.rocznicę założenia. Dziękuję wam za waszą służbę dla Papieża i dla Kościoła” – mówił Papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w pozdrowieniu do Polaków. Ojciec Święty nawiązał tym samym do jubileuszu, który Radio Watykańskie obchodziło 24 listopada.

Natomiast podczas spotkania z polską redakcją Radia Watykańskiego Franciszek udzielił specjalnego błogosławieństwa zarówno redaktorom, jak i słuchaczom. Raz jeszcze podziękował za przekazywanie Polakom papieskiego nauczania w języku, który jemu wydaje się tak trudny. Żartując, wyraził podziw dla polskich dzieci, które od małego potrafią mówić w tym języku. 


W najbliższą niedzielę w Polsce obchodzony będzie XIX Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie – mówił Ojciec Święty. - Z wdzięcznością myślę o wszystkich, którzy przez modlitwę i konkretne dzieła wspierają wspólnoty kościelne w krajach sąsiadujących. Wszystkim życzę spokojnego i pełnego łask czasu Adwentu. Z serca wam błogosławię.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Radio Watykańskie, błogosławieństwo, pozdrowienie