Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-06-16 18:15
ek / Beata Zajączkowska

Papież na Anioł Pański: idźcie drogą wiary, nadziei i miłości

Ojciec Święty zawierzył mieszkańców terenów zniszczonych trzęsieniem ziemi Matce Bożej, którą w tym regionie przyzywają, jako Najświętszą Maryję w Drodze. Zaapelował też, by szli drogą wiary, nadziei i miłości.

Autor/źródło: www.vaticannews.va/Vatican Media

Papież Franciszek mówił o tym w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Dziękując za serdeczne przyjęcie w Camerino, przekazał też specjalne pozdrowienie i wsparcie dla mieszkańców San Severino Marche, których, jak wyznał, pozdrowi z wysoka przelatując śmigłowcem nad ich miastem w drodze powrotnej do Rzymu.

Papież - idźcie drogą wiary, nadziei i miłości

“Drodzy bracia i siostry, obyście szli razem drogą wiary, nadziei i miłości, wierni wielu świadectwom świętości, w które bogata jest wasza ziemia. Myślę, m.in. o św. Wenancjuszu, św. Sewerynie, św. Ansowinie, św. Mikołaju z Tolentino, św. Pacyfiku i bł. Kamili Baptyście Varano – mówił Papież. – Myślę też o licznych postaciach «świętych z sąsiedztwa, nie beatyfikowanych ani kanonizowanych, które jednak wspierały i przekształcały rodziny oraz wspólnoty mocą swojego życia chrześcijańskiego.”

Franciszek przypomniał też o sobotniej beatyfikacji na Sardynii Edwige Carboni. Nazwał ją „prostą kobietą z ludu, która w skromnym życiu codziennym przyjęła krzyż, dając świadectwo wiary i miłości”. Papież zachęcił do dziękczynienia za tę wierną uczennicę Chrystusa, która całe swoje życie poświęciła na służbę Bogu i bliźnim.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, nadzieja, wiara, miłość, podróż apostolska, Camerino, San Severino Marche