Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-09-07 14:45
Anna Bajon / Paweł Pasierbek SJ

Papież na Madagaskarze apostołem jedności

Madagaskar należy do jednych z najbiedniejszych krajów świata. Ponad 40 procent mieszkańców wyspy cierpi na niedożywienie. Choć nie brak tam bogactw naturalnych, to brak jednak mądrego zarządzania nimi.

Autor/źródło: pixabay, VanetaArt, CC0

Zwraca na to uwagę przewodnicząca oraganizacji Tetezana, która z Włochami realizuje projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Adnry Rakotomavo w wywiadzie dla Radia Watykańskiego mówiła także o oczekiwaniach związanych z wizytą Papieża Franciszka.

Oby wizyta Papieża przyczyniła się do jedności Malgaszy

    “Moim pragnieniem jest, aby wizyta Papieża przyczyniła się do jeszcze większej jedności Malgaszy – powiedziała przewodnicząca organizacji Tetezana. - Nasze społeczeństwo bowiem jest bardzo podzielone, trochę z powodów politycznych, a trochę religijnych, czy etnicznych. Nie brak jednak elementów jednoczących. Szczególnie jest to widoczne na przykład w sporcie, który jednoczy wszystkich. To pokazuje i zachęca do zaangażowania się na rzecz jedności, aby nie skupiać się na różnicach kulturowych, religijnych, ale dążyć do jedności, która jest fundamentem silnego państwa. W narodzie wielokulturowym i wieloetniczynym, jakim jesteśmy, różnice będą zawsze. Ale ważne, by one nie dzieliły, ale były wzajemnym ubogaceniem, by stawiać czoła problemom, przed którymi stajemy. Każdy z nas może pomóc drugiemu i wspólnie wpierać się w promocji naszego kraju.”

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Madagaskar