Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-06-16 12:15
ek / www.vaticannews.va

Papież na terenach zniszczonych trzęsieniem ziemi

Ojciec Święty odwiedza dziś tereny zniszczone przez potężne trzęsienie ziemi, jakie trzy lata temu nawiedziło Włochy. Leżą one na terenie archidiecezji Camerino-San Severino Marche.

Amatrice po trzęsieniu ziemi w 2016
Autor/źródło: pl.wikipedia.org/Leggi il Firenzepost/licencja CC BY 3.0

Papież odwiedzi ośrodek kryzysowy, gdzie w prowizorycznych kontenerach mieszkają ludzie, którzy stracili swe domy. Spotka się z przedstawicielami służb ratunkowych i władzami zniszczonych gmin. Na zakończenie wizyty odprawi Mszę w intencji ofiar trzęsienia ziemi. Zje też obiad z miejscowymi kapłanami i spotka z pierwszokomunijnymi dziećmi. Mieszkańcy Camerino przywitali Papieża transparentem: „Ojcze Święty zawierzymy ci naszą przyszłość”.

Nie jest to pierwsza podróż Franciszka na tereny dotknięte kataklizmem. Zaraz po trzęsieniu ziemi w 2016 r. udał się z wizytą solidarności do najbardziej zniszczonych wówczas miejscowości Amatrice, Accumoli, Arquata del Tronto. Wcześniej na te tereny wysłał z konkretną pomocą swego jałmużnika.

Dzisiejsza pielgrzymka jest 26. podróżą Franciszka na terenie Włoch.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, trzęsienie ziemi, Włochy, podróż apostolska, Camerino