Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-04-07 18:42
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Papież: największa wolność to pozwolić kierować się Duchowi Świętemu

Zachęcam was, abyście zawsze wsłuchiwali się w głos Ducha Świętego, ponieważ nie ma większe wolności od tej, jak pozostawać pod Jego kierownictwem i pozwalać Mu, aby oświecał i prowadził nas tam, gdzie zechce – mówił Papież do członków Wspólnoty Emmanuel.

Autor/źródło: Marek Koj, licencja: CC BY

Wspólnota Emmanuel to międzynarodowy ruch wyrastający z doświadczenia charyzmatycznego. Powstał przed niemal 50 laty we Francji. Dziś liczy ponad 7 tys. członków w 52 krajach, w tym również w Polsce.

Franciszek zachęcił członków Wspólnoty Emmanuel, aby pomagali współczesnemu człowiekowi w odkrywaniu, z entuzjazmem i przy pomocy nowych inicjatyw duszpasterskich, Bożego miłosierdzia.

„Wzywam was, abyście pozostawali zakorzenieni w Chrystusie poprzez głębokie życie wewnętrzne i zaufanie Duchowi Świętemu, który przychodzi z pomocą naszej słabości i leczy wszystko to, co osłabia nasze misyjne zaangażowanie. Zachowujcie w sercu to żarliwe pragnienie przekazywania radości Ewangelii tym, którzy jej nie znają albo ją zagubili. Bądźcie protagonistami «Kościoła wychodzącego», który jest szczytem moich pragnień. «Kościół liczy na was, na waszą wierność Bożemu Słowu, na waszą dyspozycyjność w służbie i świadczeniu o życiu przemienionym przez Ducha Świętego»” – powiedział Ojciec Święty.

pp/rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Duch Święty, Wspólnota Emmanuel