Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-07-08 08:15
ek / Krzysztof Bronk

Papież o masakrach w Libii i innych krajach muzułmańskich

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański, Papież Franciszek nawiązał wczoraj do tragedii, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu.

Autor/źródło: Robert Karp, licencja: CC BY

W sposób szczególny Papież ujął się za ofiarami ataku lotniczego w Libii. Zginęło w nim ponad 40 osób.

Módlmy się za tych biednych i bezbronnych ludzi

“Choć minęło już kilka dni, zachęcam was do modlitwy za tych biednych i bezbronnych ludzi, którzy zostali zabici bądź ranni w ataku lotniczym na ośrodek, w którym przetrzymywani są migranci w Libii. Wspólnota międzynarodowa nie może tolerować tak poważnych incydentów. Modlę się za ofiary: niech Bóg pokoju przyjmie do siebie zmarłych i wspiera rannych. Pragnę, aby zorganizowane i ustalone zostały na szeroką skalę korytarze humanitarne dla najbardziej potrzebujących migrantów. Pamiętam także o ofiarach masakr, które ostatnio miały miejsce w Afganistanie, Mali, Burkina Faso i Nigrze.”

W sposób szczególny Franciszek pozdrowił też wiernych pochodzących z Erytrei, gdzie na Kościół doświadcza coraz dotkliwszych restrykcji. W tych dniach władze zamknęły tam ostatni szpital katolicki. „Drodzy bracia i siostry – mówił Papież – modlę się za wasz naród!” Uwadze Ojca Świętego nie uszła też liczna obecność Polaków, do których skierował osobne pozdrowienie.

Źródło: www.vaticannews.va

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, modlitwa, Libia