Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-06-17 09:15
ek / Beata Zajączkowska

Papież o migrantach i kryzysie w Zatoce Perskiej

Franciszek wyraził niepokój z powodu wzrostu napięcia w Zatoce Perskiej.

Autor/źródło: Pixabay/parker/licencja Pixabay License

Wezwał do wykorzystania wszelkich narzędzi dyplomacji w celu rozwiązania złożonych problemów na Bliskim Wschodzie. Zachęcił też do większej solidarności z ludźmi uciekającymi przed konfliktami.

Papież mówił o tym wczoraj w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański, którą odmówił wraz z mieszkańcami Camerino, gdzie  przebywał z wizytą niosąc pociechę ofiarom trzęsienia ziemi.

Papież o konieczności dialogu


“Z niepokojem obserwuję narastające napięcie w Zatoce Perskiej. Wzywam wszystkich do wykorzystania narzędzi dyplomacji w celu rozwiązania złożonych problemów konfliktu na Bliskim Wschodzie – mówił Franciszek. - Ponawiam też mój gorący apel do społeczności międzynarodowej, aby dołożyła wszelkich możliwych starań, aby wspierać dialog i pokój.”

W rozważaniu Papież nawiązał też do Światowego Dnia Uchodźcy, obchodzonego 20 czerwca z inicjatywy ONZ.

Potrzebna większa solidarność z uchodźcami


“Niech to wydarzenie zachęca wszystkich do solidarności z mężczyznami, kobietami i dziećmi uciekającymi przed wojnami, prześladowaniami i pogwałceniem podstawowych praw – mówił Ojciec Święty. – Oby nasze wspólnoty kościelne i obywatelskie były blisko nich, będąc wrażliwymi na ich potrzeby i na ich cierpienia.”

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Bliski Wschód, uchodźcy, migracja