Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-11 12:18
ek / Radio Watykańskie

Papież o wyjątkowości, niepowtarzalności i jedyności kobiety

Na trzy ważne aspekty w spoglądaniu na kobietę zwrócił uwagę Franciszek w czasie spotkania z uczestnikami zebrania plenarnego Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej, która obradowała w tych dniach w Watykanie.

Autor/źródło: josephhill/Pixabay/licencja CC0

Tematem spotkania była kobieta, fundament Kościoła i społeczeństwa kontynentu latynoamerykańskiego. „Franciszek podzielił się z nami swym spojrzeniem na kobietę i było to ważne podsumowanie całego spotkania, w którym uczestniczyło 15 przedstawicielek Ameryki Łacińskiej” – mówi Radiu Watykańskiemu kard. Pedro Scherer, jeden z uczestników sesji.

„Papież zaznaczył, że nade wszystko trzeba mówić o wyjątkowości, misterium kobiety. Trzeba ją widzieć jako osobę niepowtarzalną, z wyjątkową tożsamością, która daje szczególny wkład w życie społeczeństwa i Kościoła. To spojrzenie musi wyjść od tego, kim jest, a nie: co robi. Bycie jest zawsze przed działaniem. Najpierw bowiem się jest, a dopiero potem podejmuje się działanie, które jest konsekwencją bycia. Druga rzecz, na którą zwrócił uwagę Franciszek to spojrzenie na relację mężczyzna-kobieta nie w kluczu rywalizacji, tego kto jest lepszy, ważniejszy. Oni ze sobą nie walczą. I wreszcie Papież odwołał się do tajemnicy Kościoła, gdzie wszyscy mają tę samą godność, choć na różne sposoby dają wkład w Jego życie. Ale ciągle jest On tak samo ważny. Nie wszyscy robią to samo i mają tę samą misję do spełnienia, ale zawsze są to ważne, niezbędne zadania” – stwierdził kard. Pedro Scherer.

pp/rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, kobieta, Papieska Komisja ds. Ameryki Łacińskiej