Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-05-12 17:30
ek / KAI

Papież: pamiętajmy w modlitwach o powołaniach i o nowych kapłanach

Do modlitw o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne oraz do duchowego wspierania kapłanów i neoprezbiterów wezwał wiernych Franciszek w pozdrowieniach po modlitwie Regina Caeli 12 maja w Watykanie.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews/Daniel Ibanez/CNA, licencja: CC BY-SA

Przypomniał, że dziś rano wyświęcił w bazylice św. Piotra 19 neoprezbiterów, po czym dodał, że zaprosił dwóch z nich, aby wraz z nim pozdrowili i pobłogosławili zgromadzonych na Placu św. Piotra.

Oto polski tekst pozdrowień papieskich:

Drodzy bracia i siostry!

Dzisiaj, w Czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą „Dobrego Pasterza”, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, którego temat w tym roku brzmi: „Odwaga podjęcia ryzyka ze względu na obietnicę Boga”. We wszystkich wspólnotach modlimy się w sposób szczególny o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Dziś rano w Bazylice św. Piotra z radością wyświęciłem dziewiętnastu nowych kapłanów. Pozdrawiając serdecznie tych neoprezbiterów wraz z ich rodzinami i przyjaciółmi, zachęcam was, abyście pamiętali o tych, których Pan nadal powołuje z imienia, jak to uczynił pewnego dnia z Apostołami na brzegu Jeziora Galilejskiego, aby stali się „rybakami ludzi”. Z tych dziewiętnastu nowych kapłanów zaprosiłem dwóch, aby pozdrowili i pobłogosławili was razem ze mną.

Pozdrawiam was wszystkich, rodziny, grupy parafialne i poszczególnych wiernych przybyłych z Włoch i z różnych krajów. W szczególności pozdrawiam pielgrzymów z Teksasu i z Walencji; wiernych z Geli i Pistoi; młodzież, która przyjęła bierzmowanie, z Parmy, skautów z Cossato i Frosinone. A teraz poproszę tych neoprezbiterów o pobłogosławienie wraz ze mną wszystkich was.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. I proszę, pamiętajcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia! 

st, kg (KAI) / Watykan


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Dzień Modlitw o Powołania, pozdrowienie, Niedziela "Dobrego Pasterza"