Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-10-26 09:38
S. Zielińska / Beata Zajączkowska

Papież podarował młodzieży na synodzie DOCAT

Papież Franciszek sprezentował młodzieży uczestniczącej w synodzie DOCAT, czyli książkę zawierającą społeczną naukę Kościoła. Nazwał go przewodnikiem na drodze dla młodych, pragnących zaangażować się w życie społeczne.

Autor/źródło: flickr/Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA 2.0

Młodzi uczestniczący w obradach Synodu Biskupów podkreślają, że wraz z upływem czasu atmosfera synodalnego spotkania jest coraz bardziej rodzinna, a Papież częściej do nich przychodzi i więcej z nimi rozmawia. W przerwach obrad pije z nimi np. słynną herbatę yerba mate. 

Nie brakuje też prezentów, jak np. słodyczy na obrady w grupach, czy właśnie DOCAT-u, który Ojciec Święty osobiście przekazał młodym. W jego tytule znajduje się angielskie „to do” – robić. Książka odpowiada na pytanie: Co robić? – i jest swego rodzaju instrukcją obsługi, która pokazuje, jak z pomocą Ewangelii zmieniać najpierw siebie samych, potem najbliższe otoczenie, a w końcu cały świat. Stąd właśnie przesłanie Franciszka zawarte w sprezentowanym młodzieży DOCAT-cie - z pomocą Ewangelii możemy rzeczywiście zmienić świat.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi: