Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-05-29 16:07
AC / vaticannews.va

Papież pozdrawia uczestników sobotniego spotkania Lednica 2000!

Papież Franciszek pozdrowił uczestników spotkania młodzieży nad jeziorem Lednickim, które odbędzie się w najbliższą sobotę 1 czerwca. Zainaugurowane przez o. Jana Górę OP wydarzenie zgromadzi młodych już po raz dwudziesty trzeci.

Autor/źródło: Bartłomiej Dobrzyński/ Archiwum Wspólnoty Lednickiej - www.lednica2000.pl

Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Ty wiesz, że cię kocham”, które Piotr skierował do Jezusa.

Papież – „Polska Panama” nad jeziorem Lednickim

„Przed Wniebowstąpieniem Pan Jezus zapytał Szymona Piotra: «Czy kochasz mnie?». Wyrażając żal z powodu zaparcia się Syna Bożego, wyznał: «Ty wiesz, że cię kocham». Te słowa, będące hasłem waszego spotkania, Bóg powtarza nieustannie do każdego w sakramencie pokuty i pojednania, a zwłaszcza w Eucharystii. Uważnie słuchajcie Jego głosu – mówił Franciszek do młodych. – Niech chwile przeżywane w «Polskiej Panamie», jak nazywacie w tych dniach Lednicę, umacniają entuzjazm waszej wiary, modlitwy, radości i wspólnego świętowania. Zabierzcie ze sobą w drogę to, co otrzymacie w darze: pieczęć, symbol więzi z Duchem Świętym oraz specjalny rachunek sumienia oparty na treści obrazu Caravaggia «Powołanie świętego Mateusza». Pamiętajcie, że przeobrażenie się grzesznika w świętego, jak w życiu celnika z Kafarnaum jest możliwe! Niech was prowadzi entuzjazm nawróconego serca, a Bóg niech wam błogosławi. Ogarniam was swoją modlitwą”.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, audiencja ogólna, młodzież, Lednica2000, miłość, młodzi ludzie, kwk