Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-06-21 11:45
ek / Paweł Pasierbek SJ

Papież przybył z kilkugodzinną wizytą do Neapolu

Papież udał się z kilkugodzinną wizytą do Neapolu. Głównym punktem tego wydarzenia jest wykład, jaki Franciszek wygłosi na Papieskim Wydziale Teologicznym Południowych Włoch.

Autor/źródło: www.vaticannews.va/Vatican Media

Wykład wygłoszony zostanie na zakończenie konferencji: „Teologia po Veritatis Gaudium w kontekście śródziemnomorskim”.

Papież przybył do Neapolu po raz drugi, w cztery lata po swej pierwszej wizycie. Przywitał go metropolita miasta kard. Crescenzio Sepe, a także biskup Noli Francesco Marino, przełożony generalny zakonu jezuitów o Artuso Sosa oraz przedstawiciele uczelni. Po powitaniu udał się na miejsce konferencji, gdzie po wygłoszonym wykładzie odbędzie się krótkie spotkanie z władzami uczelni oraz studentami i po obiedzie Franciszek powróci do Watykanu.

Papieski Wydział Teologiczny Południowych Włoch składa się z dwóch sekcji i jedną z nich, noszącą imię św. Alojzego Gonzagi, kierują jezuici. Na uczelni tej studiuje 400 studentów pod kierunkiem 80 wykładowców. Po raz kolejny więc Franciszek wybrał to co małe w oczach świata, aby przekazać ważne przesłanie dla studiów teologicznych, przez niektórych nazywanych już „nowym początkiem”.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi: