Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-30 09:03
Anna Bajon / Beata Zajączkowska

Papież w Divino Amore i modlitwa o pokój

Szczególna modlitwa o pokój na świecie wybrzmi w rzymskim sanktuarium maryjnym Matki Bożej Miłości (Divino Amore). Przewodniczyć jej będzie Papież Franciszek, który jutro - 1 maja poprowadzi tam różaniec, inaugurując w ten sposób miesiąc maryjny.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

Zapowiadając tę inicjatywę, w czasie spotkania z wiernymi na modlitwie „Regina Coeli”, Ojciec Święty zaapelował, by włączyć się w nią duchowo i przez cały maj kontynuować na całym świecie różańcową modlitwę o pokój.

Rektor sanktuarium zaznacza, że w centrum modlitwy znajdzie się Syria, szczególnie ciężko doświadczana w ciągu ostatnich tygodni. W czasie kilkugodzinnej wizyty Ojciec Święty nawiedzi stare sanktuarium, gdzie przed cudowną figurką Matki Bożej odmówi z wiernymi różaniec. Będzie się też modlił przy grobie pierwszego rektora tego sanktuarium, ks. Umberto Terenziego i spotka się z grupą starszych osób, które przez niego zostały ochrzczone. Franciszek odwiedzi też dwie działające na terenie parafii instytucje charytatywne: dom spokojnej starości oraz dom małego dziecka.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, różaniec, Divino Amore, sanktuarium maryjne Matki Bożej Miłości