Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-08 08:03
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Papież: wiarę trzeba przekazywać w dialekcie miłości

W święto Chrztu Pańskiego podczas Mszy odprawianej w Kaplicy Sykstyńskiej Franciszek udzielił sakramentu chrztu św. 34 dzieciom: 16 chłopcom i 18 dziewczynkom.

Autor/źródło: Pixabay, keskieve, licencja: CC0

W krótkiej, improwizowanej homili zwrócił uwagę na szczególny obowiązek rodziców w przekazywaniu wiary.

„Przekaz wiary może się dokonywać tylko «w dialekcie», w dialekcie rodzinnym, mamy i taty, babci i dziadka. Potem dopiero następuje praca katechistów poprzez odpowiednie terminy, tłumaczenia, ale nie zapominajcie o tym: najpierw dialekt. Jeżeli go brakuje, jeżeli w domu rodzice nie mówią językiem miłości, to przekaz wiary staje się bardzo trudny, nie może się dokonać. Nie zapominajcie o tym. Waszym zadaniem jest przekazywanie wiary, ale trzeba to czynić w dialekcie miłości waszego domu, rodziny” – powiedział Ojciec Święty.

Papież zaznaczył także, że swój dialekt, którym się porozumiewają, mają także dzieci. Niejednokrotnie jest to płacz i ten język podoba się Jezusowi. Franciszek zachęcił także rodziców, aby, jeżeli w czasie odbywającej się uroczystości dziecko zapłacze, to je nakarmili, bo to także jest język miłości.

pp/rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, chrzest, święto Chrztu Pańskiego, Kaplica Sykstyńska