Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-05-22 16:05
AC / vaticannews.va

Papież zawierzył Polaków opiece Maryi!

Ojciec Święty zawierzył Polaków opiece Maryi Wspomożycielki Wiernych. Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych na audiencję ogólną zachęcił do modlitwy za polskie rodziny.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Papież – zwróćmy się z ufnością do Ojca niebieskiego

- Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, ożywieni przez Ducha Świętego i zachęceni przykładem naszego Pana Jezusa Chrystusa, z dziecięcą ufnością i oddaniem módlmy się do Ojca niebieskiego za nas, za nasze rodziny, za Kościół i za całą ludzkość, aby dla wszystkich wypełniała się Jego zbawcza wola – mówił Ojciec Święty. – Zawierzam was i waszych bliskich matczynej opiece Maryi Wspomożycielki Wiernych i z serca wam błogosławię.

Papież przypomniał też, że dzisiaj obchodzone jest wspomnienie św. Rity - żony, matki, wdowy oraz mniszki. Wyraził pragnienie, aby współczesne kobiety ukazywały wielki entuzjazm dla życia i równocześnie były zdolne do podobnej miłości, którą ona w sposób bezwarunkowy otaczała wszystkich.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Maryja, Polacy, zawierzenie Maryi, Maryja Wspomożycielka Wiernych