Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-04-27 14:51
S. Zielińska / KAI

Piekary k/Krakowa: 33. edycja Przeglądu Piosenki Religijnej "Vincentiana"

Trwa nabór do kolejnej edycji Przeglądu Piosenki Religijnej "Vincentiana", który odbędzie się w dniach 27-29 czerwca na terenie Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000” w Piekarach koło Krakowa.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Pierwszy festiwal zorganizowali klerycy Zgromadzenia Księży Misjonarzy w 1984 r. Najpierw był przeznaczony tylko dla kleru, z czasem jego zasięg został rozszerzony i na przegląd zaczęły przejeżdżać zespoły z całej Polski, a nawet z zagranicy. 

W tym roku wydarzeniu przewodzi fragment Ewangelii św. Jana: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. „Chcemy, aby przegląd nie był tylko czasem dobrej muzyki oraz świetnej zabawy w gronie wspaniałych, młodych ludzi, ale przede wszystkim czasem spotkania z Maryją, która nieustannie, całym swoim życiem wskazuje na swojego Syna” – wyjaśniają organizatorzy.

Na przegląd zaproszeni są zarówno soliści, jak i zespoły. Wykonawcami mogą być dzieci, młodzież i dorośli, ale w zespołach mogą występować maksymalnie 2 osoby, które ukończyły 26. rok życia. Solistą może być jedynie osoba poniżej tego wieku.

Zadaniem uczestników będzie przedstawienie dwóch piosenek o tematyce religijnej. Co najmniej jedna z nich, zarówno tekst, jak i muzyka, musi być własnego autorstwa oraz dotyczyć tematyki związanej ze św. Wincentym. Piosence o tematyce wincentyńskiej zostanie przyznana specjalna nagroda.

Wydarzenie to także przestrzeń formacji duchowej – w czasie jego trwania odprawiane będą Msze św., wygłaszane konferencje, będzie można przeprowadzić rozmowy duchowe czy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Zgłoszenia można nadsyłać do 26 maja.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.vincentiana.misjonarze.pl. Co ważne w wydarzeniu mogą wziąć udział również osoby niebędące wykonawcami.

„Vincentiana” jest przeglądem piosenki religijnej organizowanym przez kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który co roku gromadzi setki ludzi, którzy poprzez muzykę i śpiew chcą uwielbiać Boga. W ciągu 33 lat trwania uczestniczyło w nim blisko 250 zespołów, które tworzyło około 1500 osób. Przez lata na scenie wydarzenia wystąpili m.in. "Pod Budą", "Skaldowie", "Perfect", "TGD", "Mate.O" czy "Full Power Spirit".

luk / Piekary


Podziel się tym materiałem z innymi: