Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-09-23 07:45
S. Zielińska / Tadeusz Cieślak SJ

Pielgrzymka Łotyszy na spotkanie z Franciszkiem

Na spotkanie z Ojcem Świętym do Wilna przyjechały także grupy m.in. z Białorusi, Ukrainy, Łotwy. Choć Franciszek odwiedzi także Rygę, mieszkańcy krajów bałtyckich pragną wykorzystać każdą okazję do spotkania z nim.

Autor/źródło: Jasek Sikora, Jacek Sikora, licencja: CC0

Na miejscu w stolicy Litwy z jedną z grup jest nasz korespondent i wieloletni pracownik Radia Watykańskiego, ks. Tadeusz Cieślak SJ.

Do Wilna na spotkanie z Ojcem Świętym jechałem w grupie zorganizowanej przez Konferencję Osób Konsekrowanych. Tak więc jedna grupa to są młodzi ludzie, a druga połowa to osoby konsekrowane. Na jej czele stoi bp Victor Stulpins, który odpowiada w episkopacie Łotwy za duszpasterstwo młodzieży – mówi ks. Cieślak. 

- W drodze modliliśmy się w intencji tej podróży i papieskiej wizyty, ale też mówiliśmy trochę o Papieżu Franciszku. Ja dzieliłem się też swoim doświadczeniem spotkań z Ojcem Świętym i przybliżałem jego postać.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, podróż papieska, podróż apostolska, Litwa, Wilno, kraje bałtyckie, bp Victor Stulpins