Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-03-31 11:50
ek / Paweł Pasierbek SJ

Plan drugiego dnia wizyty Papieża w Maroku

Drugi dzień swojej podróży apostolskiej do Maroka Papież poświęci w większości na spotkania ze wspólnotą katolików i chrześcijan mieszkających w tym kraju.

Autor/źródło: M.Mazur/episkopat.pl/Flickr/licencja: CC BY-SA

Pierwszym punktem dzisiejszego dnia była wizyta w Témara, mieście oddalonym o 15 km na południe od stolicy Rabatu, w Wiejskim Ośrodku Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry Szarytki wspierane przez wielu wolontariuszy. Ośrodek ten stara się wspierać lokalną ludność prowadząc szkołę dla dorosłych, kursy douczania dla dzieci i młodzieży, jadłodajnię dla ubogich, przedszkole dla dzieci oraz pomoc medyczną i psychologiczną. Spotkanie to miało charakter prywatny stąd nie było żadnych oficjalnych wystąpień.

Stamtąd Papież powrócił do Rabatu, gdzie w miejscowej katedrze spotyka się z kapłanami, zakonnikami i zakonnicami oraz Ekumeniczą Radą Kościołów, która zrzesza przedstawicieli 5 wspólnot chrześcijańskich obecnych w tym kraju: katolików, anglikanów, ewangelików, grekoprawosławnych oraz rosyjskoprawosławnych. Spotkanie to zakończy się odmówieniem modlitwy „Anioł Pański”.

Po obiedzie, który Franciszek spożyje wraz z biskupami Maroka oraz towarzyszącymi mu osobami, przejedzie do centrum sportowego księcia Moulaya Abdellaha, gdzie odprawi Mszę św. Po jej zakończeniu Papież uda się na lotnisko, skąd, po ceremoni pożegnalnej, odleci do Rzymu. Przylot na lotnisko Ciampino przewidziany jest na godzinę 21.30.

Źródło: www.vaticannews.va

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Maroko, podróż apostolska