Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-23 15:32
Marcin Pawlik / Marcin Pawlik

Pokonali już 10 Kilometr Dobra!

Trwa kampania dobroczynna Kilometry Dobra. W tegorocznej edycji udział bierze ponad 50 organizacji z całej Polski. Do tej pory udało się im zebrać ponad 450 tysięcy złotych.

Kilometry Dobra PSONI Tomaszów Lubelski
Autor/źródło: Marcin Pawlik

Uczestnikami są fundacje i stowarzyszenia oraz domy dziecka z całej Polski. Tworzą one koalicję i działają pod wspólną nazwą „Kilometry Dobra”. Mechanizmem kampanii jest rywalizacja organizacji i ich darczyńców o jak najlepszy wynik i pobicie rekordu Guinnessa w układaniu szeregów ze złotówek. 

Dotychczasowe efekty Kilometrów Dobra to ponad 130 zrealizowanych projektów za sumę ponad 3,2 mln zł. Są wśród nich m.in. Fundusz Stypendialny Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych pod Krakowem, remont przedszkola Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu, zakup kamizelki drenażowej dla 11-letniej Kingi z Poznania, powstanie świetlicy rehabilitacyjnej dla niepełnosprawnych umysłowo z Zamościa, czy też zakup samochodu specjalistycznego dla rodziny ze Złotoryi. Zbieramy pieniądze na tak różne cele społeczne jak sport, kultura, edukacja, środowisko, kościół, niepełnosprawni, zdrowie.

W tym roku uczestnicy zebrali już ponad 450 tysięcy złotych, co przekłada się na ponad 10 kilometrów. Celują jednak w znacznie więcej!

www.kilometrydobra.pl


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: dobroczynność, pomoc, kampania społeczna, kilometrydobra