Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-03-30 21:56
Anna Bajon / VaticanNews

Popołudnie Franciszka w Rabacie

Po spotkaniu z przedstawicielami społeczeństwa Franciszek złożył wizytę w Mauzoleum Mohammeda V. Był on dziadkiem obecnego monarchy. Uznaje się go za twórcę współczesnego Maroka.

Autor/źródło: Pixabay, MonicaVolpin, licencja: CC0

Następnie Papież udał się do Pałacu Królewskiego na spotkanie z Mohammedem VI oraz jego rodziną. Na jego zakończenie obaj podpisali apel w sprawie Jerozolimy.

Papież oraz król Maroka uważają, że należy zachować święte miasto Jerozolimę jako wspólne dziedzictwo ludzkości, szczególnie dla wyznawców trzech religii monoteistycznych. Powinna ona być miejscem spotkania oraz symbolem pokojowego współistnienia, w którym pielęgnuje się wzajemny szacunek oraz dialog. W tym celu powinny zostać zachowane i krzewione: szczególny charakter wieloreligijny, wymiar duchowy oraz wyjątkowa tożsamość kulturowa.

Franciszek oraz Mohammed VI wyrażają pragnienie, aby do miasta świętego była zagwarantowana pełna wolność dostępu wiernych trzech religii oraz prawo każdej z nich do sprawowania własnego kultu. Obaj autorzy apelu mają nadzieję, że w ten sposób wzniesie się ze strony wyznawców tych religii modlitwa do Boga, Stwórcy wszystkiego i zapanuje pokój oraz braterstwo na ziemi.

Z pałacu królewskiego Franciszek przejechał do szkoły imamów, a stamtąd udał się do siedziby diecezjalnej Caritas, gdzie spotyka się z migrantami. Noc Papież spędzi w siedzibie nuncjatury apostolskiej.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Maroko