Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-08 13:54
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Potrzeba konkretnych działań, aby wspierać biednych i odrzuconych

Wspólnie musimy wspierać państwa do dawania bardziej skutecznych i adekwatnych odpowiedzi na wyzwania stawiane przez fenomen migracji. - powiedział Papież do członków Międzynarodowej Katolickiej Komisji ds. Migracji.

Autor/źródło: pixabay, geralt, licencja: CC0

Aby pomóc osobom biednym, odrzuconym, tym, które nazywamy współczesnymi niewolnikami, czymś zasadniczym jest wzmacnianie szczerego i otwartego dialogu z rządami, dialogu, który tworzy część przeżywanych doświadczeń, cierpień oraz aspiracji narodu, tak, by wezwać je do odpowiedzialności – powiedział Papież.

Franciszek podkreślił, że Komisja przez ponad 65 lat swojego istnienia wspierała i zachęcała Kościoły lokalne do podjęcia wysiłku na rzecz osób, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich ojczyzn i często stają się ofiarami oszustw, przestępstw, czy różnego rodzaju przemocy.

„Praca nie jest jeszcze zakończona. Wspólnie musimy wspierać państwa do dawania bardziej skutecznych i adekwatnych odpowiedzi na wyzwania stawiane przez fenomen migracji. Możemy to zrobić w oparciu o fundamentalne zasady nauki społecznej Kościoła. Musimy także wzmocnić wysiłki, aby słowom towarzyszyły konkretne czyny w duchu podzielanej i globalnej odpowiedzialności. Ale praca Komisji idzie dalej. Proszę Ducha Świętego, aby umacniał waszą ważną misję, ukazując naszym braciom i siostrom migrantom miłosierną miłość Boga” – mówił Ojciec Święty. 

pp/rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, migranci, niewolnictwo, Międzynarodowa Katolicka Komisja ds. Migracji