Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-07-13 13:14
S. Zielińska / Salve TV

Powiedział coś, czego nie miał prawa wiedzieć. "To Duch Święty"

W wieku piętnastu lat rozpoczął się okres nawrócenia w moim życiu. Nie pochodzę z typowo wierzącej rodziny. Musiałam znaleźć własną drogę. - opowiadała Monika Siereńska, członkini zespołu Coraz Bliżej.

- Bardzo wiele trudnych, bolesnych wydarzeń z mojego dzieciństwa sprawiało, że byłam na skraju. Nie wiedziałam, w którą stronę iść.To był moment "wóz, albo przewóz". Byłam mocno zraniona, nie czułam wówczas żadnego wsparcia. Spotkałam kapłana. Spotkaliśmy się na stadionie piłki nożnej i na trybunach siedział dobrze zbudowany, łysy mężczyzna, który zaczął mówić mi rzeczy, które dotyczyły mojego życia. Wiedział absolutnie najdrobniejsze szczegóły, o których nie mówiłam nikomu. Zapytałam, skąd pan to wie? Odpowiedział "jestem księdzem i powiedział mi Duch Święty" To był początek mojej drogi - opowiadała Monika Siereńska, członkini zespołu Coraz Bliżej.

Od samego początku, kiedy zaczęłam iść za Jezusem, zaczęłam śpiewać w Kościele - mówiła.

- Uwielbienie jest moim językiem z Panem Bogiem - dodawała.

- Przez ostatnie cztery lata pracowałam korporacji, w której byłam managerem. Moje prywatne doświadczenie uwielbienia, to właśnie to, że nie traciłam w tej pracy głowy. To uwielbienie zmieniało moje nastawienie. Niezależnie od okoliczności, które mnie spotykały, potrafiłam mieć pokój, wyłączyć nerwy. To, że jest Ktoś więcej, kto czuwa nad tym - podkreślała.

- Dążymy do tego, żeby być coraz bliżej Boga, coraz bliżej siebie nawzajem, coraz bliżej siebie nawzajem. To jest taki cel, który nam przyświeca - zaznaczyła Monika Siereńska.

- Czołowym naszym muzykiem jest ks. Andrzej Daniewicz, pallotyn, który również ma swój autorski zespół La Pallotina - dodawała.

- Każdego 22. dnia miesiąca posługujemy w kościele o. pallotynów na warszawskiej Pradze. Szukaliśmy miejsca, gdzie moglibyśmy uwielbiać Boga. To jest czas, kiedy możesz przyjść, posłuchać, zamknąć oczy, uwielbiać Boga poprzez muzykę, śpiew, albo słuchanie - tłumaczyła.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej


Podziel się tym materiałem z innymi: