Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-07-05 07:17
Anna Bajon / Krzysztof Bronk

Prezydent Putin w Watykanie

Wydarzeniem czwartku w Watykanie jest wizyta rosyjskiego przywódcy. Władimir Putin przybył tu już po raz szósty. Po raz trzeci rozmawia z Franciszkiem. Na spotkanie z Papieżem przyjechał z niemal godzinnym opóźnieniem.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Audiencja dla prezydenta Rosji cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów. Dla wszystkich bowiem jest oczywista rola Putina na arenie międzynarodowej, a zwłaszcza w konfliktach na wschodniej Ukrainie, w Syrii i Libii. Jak zapowiadano jeszcze przed jego wizytą w Watykanie, to właśnie sprawa pokoju miała być głównym przedmiotem rozmów rosyjskiego przywódcy z Ojcem Świętym, watykańskim Sekretarzem Stanu i szefem papieskiej dyplomacji.

Jak podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, w czasie wizyty Putina w Watykanie wyrażono zadowolenie z rozwoju relacji dwustronnych, umocnionych poprzez podpisany dziś protokół o współpracy watykańskiego Szpitala Dzieciątka Jezus i rosyjskich szpitali pediatrycznych. Rozmawiano też o sprawach istotnych dla życia Kościoła katolickiego w Rosji. W dalszej kolejności podjęto kwestię ekologii oraz niektóre aktualne zagadnienia międzynarodowe, ze szczególnym odniesieniem do Syrii, Ukrainy i Wenezueli.

Warto przypomnieć, że jutro na zaproszenie Papieża przyjeżdżają do Watykanu, biskupi Ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Władimir Putin