Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-09-11 14:14
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Rada Kardynałów solidarna z Papieżem

Doradcy Papieża zapewnili o swej pełnej solidarności z Ojcem Świętym w obliczu wydarzeń ostatnich tygodni, „świadomi – jak czytamy w deklaracji – że w aktualnej debacie Stolica Apostolska przygotowuje się do złożenia wszelkich niezbędnych wyjaśnień”.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

W Watykanie trwają obrady Rady Kardynałów, która pomaga Papieżowi w reformie Stolicy Apostolskiej. Ojciec Święty nie mógł uczestniczyć w porannym posiedzeniu Rady, ponieważ gościli u niego biskupi z Wenezueli, przebywający z wizytą ad limina.

Wczoraj wieczorem natomiast kardynałowie wydali deklarację, w której proszą Papieża o podjęcie refleksji nad pracą, strukturą i składem Rady, wziąwszy pod uwagę wiek niektórych jej członków. Wyrazili ponadto zadowolenie z przebiegu Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie i złożyli gratulacje jego organizatorom: kard. Kevinowi Farrellowi z Watykanu oraz abp. Diarmuidowi Martinowi z Dublina.

Doradcy Papieża zapewnili też o swej pełnej solidarności z Ojcem Świętym w obliczu wydarzeń ostatnich tygodni, „świadomi – jak czytamy w deklaracji – że w aktualnej debacie Stolica Apostolska przygotowuje się do złożenia wszelkich niezbędnych wyjaśnień”.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Watykan, Rzym, Rada Kardynałów, reforma Kurii Rzymskiej