Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-11-07 12:34
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Rzym: pokaz filmu „Witaj w kryminale, Papieżu Franciszku”

Dokładnie przed rokiem Kościół przeżywał Jubileusz Więźniów. Aby uczcić tę rocznicę, w rzymskim więzieniu Rebibbia zorganizowano pokaz filmu Janusza Mrozowskiego „Witaj w kryminale, Papieżu Franciszku”.

Autor/źródło: photogenica.pl

Film został nakręcony przez polskiego dokumentalistę w afrykańskim więzieniu w stolicy Burkina Faso Wagadougu. Więźniowie zwracają się w nim bezpośrednio do Ojca Świętego, przyjmując go jako swego gościa i nawiązując do tego, co powiedział on do nich z okazji Jubileuszu Miłosierdzia, a także przy odwiedzinach w różnych zakładach karnych. Wcześniej, 25 października, film został już zaprezentowany w Filmotece Watykańskiej w sali im. kard. Deskura.

Zdaniem Janusza Mrozowskiego każdy, kto obejrzy ten film, może się poczuć jak Papież Franciszek. Dla niego samego praca z afrykańskimi więźniami stała się drogą duchowej przemiany. „Powróciłem do Boga, od którego odwróciłem się z dumą 14-latka” – przyznał Janusz Mrozowski.

Polski dokumentalista ma nadzieję, że przeżywany przed rokiem Jubileusz Więźniów pozostawi trwały ślad. Dlatego proponuje on, by 6 listopada był przeżywany co roku jako Dzień Godności Więźniów.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, więźniowie, jubileusz więźniów, więzienie, film, Janusz Mrozowski, Burkina Faso, Wagadougu