Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-01-15 14:55
MG / ts / Watykan

Sekretarz generalny Rady Europy złoży wizytę papieżowi

Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjørn Jagland zostanie przyjęty przez papieża Franciszka na audiencji prywatnej 17 stycznia w Watykanie.

Autor/źródło: Pixabay, pixel2013, licencja: CC0
Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjørn Jagland zostanie przyjęty przez papieża Franciszka na audiencji prywatnej 17 stycznia w Watykanie. 68-letni norweski polityk spotka się także z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem.

Jak wynika z zapowiedzi watykańskiej, przedmiotem rozmów będą m.in. dalsza współpraca Rady Europy i Stolicy Apostolskiej. Ważnym tematem będzie też planowane przez Watykan w lutym spotkanie biskupów z całego świata w sprawie zapobiegania pedofilii.


Stolica Apostolska ma od 1970 r. status obserwatora w istniejącej od 1949 r. Radzie Europy. W swoim przemówieniu noworocznym papież wspomniał też i o 70. rocznicy istnienia tej organizacji europejskiej.


Papież Franciszek przyjął po raz pierwszy na audiencji Jaglanda we wrześniu 2014 r. Trwająca 10 lat kadencja Jaglanda na stanowisku sekretarza generalnego Rady Europy upływa w październiku br. W latach 2009-2015 norweski polityk przewodniczył Komitetowi Noblowskiemu, przyznającemu Pokojową Nagrodę Nobla.

ts / Watykan


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Europa, dyplomacja, Rada Europy, Thorbjørn Jagland