Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-09-25 16:02
AC / BP KEP,episkopat.pl

Św. Jan Paweł II patronem pojednania polsko-ukraińskiego? Jest prośba

Abp Mokrzycki i bp Biernacki przyłączają się do prośby o uznanie św. Jana Pawła II patronem pojednania polsko-ukraińskiego.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Bp Bronisław Biernacki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy, i abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, przyłączyli się do prośby skierowanej do Ojca Świętego Franciszka o uznanie św. Jana Pawła II patronem pojednania polsko-ukraińskiego.

Podczas spotkania obu hierarchów z abp. Stanisławem Gądeckim, Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski 23 września w Rezydencji Arcybiskupów Poznańskich, podjęto decyzję stworzenia wspólnego komitetu biskupów rzymskokatolickich Ukrainy i Polski, a także biskupów greckokatolickich Ukrainy i Polski, którego celem byłoby prowadzenie wzajemnego dialogu polsko-ukraińskiego między Kościołami.

Wcześniej, podczas spotkania Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego abp Światosław Szewczuk podpisali Stanowisko „W miłości i w prawdzie”, w którym wyrazili nadzieję na ogłoszenie przez Stolicę Apostolską św. Jana Pawła II patronem pojednania polsko-ukraińskiego.

BP KEP

Pełny tekst oświadczenia na stronie episkopat.pl >>


Podziel się tym materiałem z innymi: