Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-01-17 11:30
Anna Bajon / Krzysztof Bronk

Szczegóły o kościelnym szczycie w sprawie nadużyć

Ks. Federico Lombardi SJ, były rzecznik Stolicy Apostolskiej i wieloletni dyrektor Radia Watykańskiego, będzie moderował sesje plenarne kościelnego szczytu na temat ochrony nieletnich. Odbędzie się on od 21 do 24 lutego w Watykanie.

Autor/źródło: Zuzanna Ryś, Zuzanna Ryś

Obok Papieża wezmą w nim udział przewodniczący wszystkich episkopatów.

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało dziś o spotkaniu Papieża z komitetem organizacyjnym tego szczytu. Ustalono, że złożą się na niego sesje plenarne, prace w małych grupach, modlitwy, świadectwa, liturgia pokutna oraz Eucharystia na zakończenie spotkania.

Watykański rzecznik Alessandro Gisotti powiedział:

“Papież Franciszek wie, że problem ten ma charakter ogólnoświatowy, a zatem takie też musi być jego rozwiązanie. Chce, aby było to spotkanie pasterzy, a nie kongres naukowy. Spotkanie poświęcone na modlitwę i rozeznanie, katechezę i działanie – powiedział Alessandro Gisotti. – Dla Ojca Świętego sprawą podstawowej wagi jest to, aby zwołani do Rzymu biskupi po powrocie do swych krajów i diecezji byli świadomi, jakie reguły należy zastosować, i podjęli niezbędne kroki, by zapobiegać wykorzystywaniu, chronić ofiary i zapewnić, by żaden taki przypadek nie był ukrywany oraz tuszowany.”

Odnosząc się do wielkich oczekiwań, jakie budzi to ogólnoświatowe spotkanie biskupów, watykański rzecznik podkreślił, że w walce z nadużyciami Kościół nie zaczyna od zera. Szczyt ten jest kolejnym etapem w tym bolesnym i nieprzerwanym procesie, podejmowanym przez Kościół od ponad 15 lat.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi: