Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-08 15:01
S. Zielińska / KAI

Tarnów: z Domowym Kościołem do Panamy

Nie tylko uczniowie i studenci mogą jechać na ŚDM do Panamy. W Tarnowie pojawiła się inicjatywa, dzięki której w spotkaniu z papieżem mogą też uczestniczyć młode małżeństwa.

Autor/źródło: Iza i Grzegorz Mularczykowie, Paweł Mularczyk

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej organizuje wyjazd na ŚDM do Panamy.

„Serdecznie zapraszamy młode małżeństwa, narzeczonych, osoby szukające męża lub żony oraz wszystkich, wszystkich młodych zwłaszcza tych, którzy mają marzenia i wierzą w ich spełnienie” – zachęca ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny oazy rodzin, główny koordynator wyjazdu, który był już na ŚDM w Rzymie i organizował wyjazdy na ŚDM do Madrytu, Rio de Janeiro i Krakowa.

Program wyjazdu jest bogaty. „Zanim dotrzemy do Panamy na dni diecezjalne i centralne uroczystości chcemy zwiedzić Nowy York w Stanach Zjednoczonych oraz pokłonić się Matce Bożej w Guadalupe w Meksyku”– dodaje ks. Karpiel, który ma nadzieje, że to jeszcze bardziej zachęci do wyjazdu.

To oczywiście zwiększa koszty przedsięwzięcia. Organizatorzy przewidują, że całość wydatków to około 10 tys. zł. Wszelkich szczegółowych informacji udziela ks. Wojciech (tel. 692-422-812, email: fos_zoe@interia.pl).

Wyjazd jest organizowany pod patronatem Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Tymczasem do Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży, gdzie działa Centrum ŚDM Tarnów na wyjazd do Panamy zapisało się 45 osób.

eb / Tarnów


Podziel się tym materiałem z innymi: