Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-11 12:09
S. Zielińska / KAI

Trwa plebiscyt „Wybieramy Miłosiernego Samarytanina roku 2017”

Do 4 marca można zgłaszać kandydatów do tytułu „Miłosierny Samarytanin Roku 2017”, plebiscytu organizowanego przez Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza z Krakowa.

Autor/źródło: Pixabay, bosmanerwin, licencja: CC0

Celem plebiscytu jest uhonorowanie osób, które na co dzień bezinteresownie pomagają bliźnim i dla których pomoc drugiemu człowiekowi jest zachowaniem naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.

Statuetki Miłosiernego Samarytanina wręczane są od 2005 r. Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach. W pierwszej tytuł przyznawany jest pracownikowi służby zdrowia, dla którego pomoc chorym nie jest tylko pracą zarobkową, ale jest postrzegana, jako powołanie. To osoba, która często i bezinteresownie poświęca swój czas cierpiącym. W drugiej kategorii statuetkę otrzymuje osoba, która bezinteresownie na co dzień pomaga innym w potrzebie, osoba szlachetna, dla której pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym.

- Celem plebiscytu jest dostrzeżenie i uhonorowanie osób, które bezinteresownie i po cichu pomagają bliźnim. Ich czyny pokazują, że w pomaganiu nie chodzi o jakieś spektakularne działania, ale najważniejsza jest idea solidarności i pomoc wypływająca z głębi serca. To osoby, które dostrzegają potrzebujących, którzy są obok nich i reagują tam gdzie potrzebna jest pomoc. Poprzez to wydarzenie chcemy również propagować nauczanie św. Jana Pawła II i wyobraźnię miłosierdzia, o której mówił Ojciec Święty – powiedziała KAI Roksana Pilch z Wolontariatu św. Eliasza.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 4 marca. Należy podać imię i nazwisko kandydata, dane teleadresowe oraz uzasadnić dlaczego kandydat zasługuje na wyróżnienie.

Zgłoszenie można przesłać listownie na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika Wąchały 5, mailem na adres: biuro@eliasz.org.pl, telefonicznie: 885 512 500, (12) 263 61 56 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00–17.00, a także poprzez formularz na stronie www.eliasz.org.pl.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybierze osoby, które otrzymają prestiżową statuetkę oraz wyróżnienia „Miłosierny Samarytanin Roku 2017”. Gala wręczenia odbędzie się 16 marca w auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Wolontariat św. Eliasza jest to grupa zarówno młodych jak i starszych osób, które pomagają chorym, bezdomnym, udzielają się charytatywnie w szpitalach, a także niosą pomoc ludziom samotnym i niepełnosprawnym odwiedzając ich w domach. Założycielem stowarzyszenia jest karmelita o. Stanisław Wysocki.

led / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi: