Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-09-09 14:59
AC / rl / KAI

W środę prezentacja pierwszej książki kard. Krajewskiego „Zapach Boga”

Nakładem Wydawnictwa ZNAK z Krakowa ukazała się pierwsza książka kard. Konrada Krajewskiego zatytułowana „Zapach Boga”. To zbiór wypowiedzi papieskiego jałmużnika, fragmenty jego kazań, przemówień, nielicznych wywiadów.

Autor/źródło: Pixabay, nile, licencja: CC0

Dokonano w nich jedynie drobnych poprawek, które zaakceptował sam duchowny. Opracowania podjął się Krzysztof Tadej, dziennikarz, laureat watykańskiego Oscara. Prezentacja książki „Zapach Boga” odbędzie się w środę, 11 września o godz. 13. w Centrum Medialnym KAI w Warszawie.

„Będziesz robił to czego ja nie mogę”, „sprzedaj biurko, idź i szukaj biednych, bo to jest Jezus”, „patrz im w oczy, dotykaj ich”, „najlepiej nic nie kupuj, tylko zjedz z nimi” - takie instrukcje dostał od papieża Franciszka kard. Konrad Krajewski, kiedy ten powierzył mu funkcję swojego jałmużnika. Duchowny postanowił wcielić w życie rady Ojca Świętego i szybko zyskał miano „papieskiego Robin Hooda”.

Kardynał rzadko udziela wywiadów. Tym bardziej ciekawym jest jak autorowi opracowania, Krzysztofowi Tadejowi, udało się namówić papieskiego jałmużnika na tę książkę. Na publikację składają się publiczne wypowiedzi kard. Krajewskiego, fragmenty jego kazań, przemówień, nielicznych wywiadów. W opracowaniu znajdziemy jednak również odpowiedzi kardynała na pytania zadane przez pielgrzymów, np.: Jak się zostaje kardynałem? Jak reagować, gdy spotkam bezdomnego lub pijanego? Czy ksiądz powinien używać pieniędzy z niewłaściwych źródeł? Co myśleć o karze śmierci?

Prezentacja książki kard. Krajewskiego „Zapach Boga” odbędzie się w środę, 11 września, w Centrum Medialnym Katolickiej Agencji Informacyjnej w Warszawie (Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 9, I piętro). Początek o godz. 13.00.

W spotkaniu udział wezmą: Krzysztof Tadej - autor opracowania; Piotr Żyłka - Fundacja ZUPA, Szymon Hołownia oraz siostra Małgorzata Chmielewska - Wspólnota Chleb Życia. Prezentację poprowadzi Marcin Przeciszewski, prezes KAI.

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres: centrummedialne@ekai.pl w terminie do 11 września (środa) do godz. 10.00.

rl / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: książka, Warszawa, Wydawnictwo Znak, kard. Konrad Krajewski, Zapach Boga