Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-08-27 18:46
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

XIX Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

„Maryję zawsze warto zapraszać w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.” ~ mówił bp Edward Janiak, podczas sumy odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie.

Autor/źródło: https://www.facebook.com/sanktuariumlutogniew/

Do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia od wczesnego rana przybywali pielgrzymi w pieszych pielgrzymkach wraz ze swoimi duszpasterzami, wśród których znalazła się parafia św. Mikołaja z Benic z proboszczem ks. Rafałem Kopisem, parafia p.w. św. Jana Chrzciciela z proboszczem ks. Krzysztofem Ślicznym a także parafia p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie z ks. Andrzejem Szulcem i wielu innych regionów. Po raz pierwszy przybyła także Pielgrzymka Rowerowa z parafii p.w. św. Wojciecha w Kobiernie. Przybyli pielgrzymi, po przywitaniu przez kustosza ks. kan. Łukasza Żurawskiego, wzięli udział w Pontyfikalnej Sumie Odpustowej, przy ołtarzu polowym, której przewodniczył J. E. ks. bp Edward Janiak, Biskup Kaliski.
Swoim śpiewem tą wyjątkową uroczystość uświetnił Chór z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie. Po uroczystej Eucharystii odbyło się spotkanie w gościnnych Ogrodach Proboszczowskich, gdzie na przybyłych pielgrzymów i gości czekał poczęstunek. W godzinach popołudniowych odbył się przejazd i zaprzęgów konnych w ramach IX Pielgrzymki Konnej, która wraz IV Pielgrzymką Motocyklową uczestniczyła Eucharystii odprawionej przez ks. Krzysztofa Raja. Paradą motocyklową uczestnicy pielgrzymki podziękowali za tak piękne kolejne już spotkanie. Główne uroczystości odpustowe zakończyły się nabożeństwem różańcowym i Apelem Jasnogórskim.Podziel się tym materiałem z innymi: