Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-08-02 11:20
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

XX Rocznica Koronacji MB Pocieszenia i Dożynki Diecezjalno - Powiatowe w Lutogniewie

„Zbliża się powoli radosna chwila Koronacji Naszej Pani Lutogniewskiej. Dostępujemy tej niezwykłej łaski, że nam ludziom żyjącym przy końcu XX wieku dane będzie popatrzeć jak złote korony ozdobią skroń Naszej Wielmożnej Matki.

XX Rocznica Koronacji MB Pocieszenia
Autor/źródło: http://www.sanktuariumlutogniew.pl/

Tyle pokoleń naszych praojców, tylu pielgrzymów nawiedzających to Lutogniewskie Sanktuarium ufało z tęsknotą na ten moment szczególnego wywyższenia Pani z Lutogniewa. My jesteśmy tym pokoleniem, które tej chwili doczekało (…)” Tak w lipcu 1999 do swoich parafian pisał ks. Zygmunt Krysmalski, ówczesny kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Koronacja słynącego łaskami wizerunku Pani Lutogniewskiej, która miała miejsce 29 sierpnia 1999 roku, została wpisana w Program Duszpasterski diecezji kaliskiej. Od tej niedzielnej, jakże podniosłej, Uroczystości nałożenia koron tak bardzo oczekiwanej nie tylko przez parafian Lutogniewa, ale też przez wszystkich czcicieli Matki Bożej Pocieszenia, minęło 20 lat i… nic się nie zmieniło. Na zakończenie wakacyjnych dni wszystkie drogi prowadzą do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie, w diecezji kaliskiej. Tak jest i w tym roku, kiedy w dniach 24. 08 ~ 27. 08. odbędą się Jubileuszowe Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia, na które już dzisiaj w imieniu parafian i czcicieli Matki Bożej Pocieszenia zaprasza ks. kan. Łukasz Żurawski Kustosz Sanktuarium. Każdy dzień będzie wypełniony przede wszystkim wspólną modlitwą, podczas której spoglądając w oczy Matki Bożej będziemy mogli powierzyć Jej zarówno swoje troski jak i podzielić się radościami.
Tegoroczne Uroczystości Odpustowe połączone są z Dożynkami Diecezjalno ~ Powiatowymi, które odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia. Do tego wspólnego świętowania zaproszeni są wszyscy, zwłaszcza rolnicy,  ale także osoby korzystające z ich ciężkiej pracy. Zarówno podczas Uroczystości XX Rocznicy Koronacji Matki Bożej Pocieszenia jak i tegorocznych Dożynek Diecezjalno ~ Powiatowych czeka na Państwa wiele atrakcji. W sobotnie popołudnie będzie można wysłuchać koncertu zespołu Makatka,  a w niedzielny wieczór z pewnością wiele radości dostarczy nam  koncert „Zenek show” ~ największe przeboje zespołu Akcent.
Do zobaczenia u... Mamy!


Podziel się tym materiałem z innymi: