Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-08-03 12:14
S. Zielińska / Stanisław Tasiemski OP

Zabawa k. Tarnowa: 120. rocznica urodzin bł. Karoliny Kózkówny

W Zabawie koło Tarnowa członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży modlą się przy grobie swej patronki – bł. Karoliny Kózkówny.

Autor/źródło: Pixabay, fietzfotos, licencja: CC0

Bł. Karolina została zabita w wieku 17 lat przez carskiego żołnierza 18 listopada 1914 roku, gdy broniła się pragnąc zachować dziewictwo. Beatyfikował ją 10 czerwca 1987 r. w Tarnowie św. Jan Paweł II. Właśnie dzisiaj przypada 120. rocznica jej urodzin.

Od tygodnia młodzi uczestniczą w „Miasteczku Modlitewnym”. „To, co tutaj doświadczyłem i co zobaczyłem, to niesamowity spokój, i taki duch modlitwy, który przeradza się w pewien sposób bycia i widać po młodych ludziach, i sami to mówią, że ten czas pobytu tutaj to są takie swoiste rekolekcje, wyciszenia, zatrzymania i poznania też bardziej błogosławionej Karoliny” - mówi ks. Andrzej Lubowiecki, asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W ciągu tygodniowych rekolekcji młodzież brała udział w dyskusjach, spotkaniach, rozmowach z zaproszonymi gośćmi, czuwaniach modlitewnych, pielgrzymkach a także zabawach prowadzonych przez wodzirejów.


Źródło: www.vaticannews.va

Linki zewnętrzne:


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: młodzież, Bł. Karolina Kózkówna, Miasteczko Modlitewne, Karolina Kózkówna, Zabawa k. Tarnowa