Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-12-20 18:38
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Zmarł kard. Bernard Law

Dziś rano po długiej chorobie zmarł kard. Bernard Law, były archiprezbiter Bazyliki Matki Bożej Większej i były arcybiskup Bostonu. Miał 86 lat.

Autor/źródło: Pixabay, RobVanDerMeijden, licencja: CC0

Kard. Bernard Law święcenia kapłańskie przyjął w 1961 r. W 1984 r. został mianowany arcybiskupem Bostonu. Był zaangażowany w relacje ekumeniczne i w dialog z judaizmem. W 2002 r. ustąpił z urzędu pod wpływem oskarżeń o ukrywanie nadużyć seksualnych. 

„Otrzymałem wiadomość o odejściu kard. Bernarda Francisa Lawa, byłego archiprezbitera Bazyliki Papieskiej Matki Bożej Większej i pragnę wyrazić Kolegium Kardynalskiemu moje kondolencje – napisał w okolicznościowym telegramie Papież. - Zanoszę modlitwy za jego duszę, aby Pan Bóg bogaty w miłosierdzie, przyjął go do wiecznego pokoju, i udzielam apostolskiego błogosławieństwa wszystkim, którzy uczestniczą w bólu po odejściu zmarłego purpurata, którego powierzam macierzyńskiemu wstawiennictwu Maryi Panny Salus Populi Romani” – dodał Papież.

Po śmierci kard. Lawa Kolegium Kardynalskie liczy 216 członków, w tym 120 elektorów.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, śmierć, kondolencje, Kard. Bernard Law, arcybiskup Bostonu